استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 بسته خبری جلسه هفتگی 25 آذر 1396؛ با موضوع «رازهای ارتباط موفق و کسب محبوبیت»

 

هیئت انصار ولایت دارالعباده به منظور ارتقاء اندیشه دینی و انقلابی مخاطبین خود در حوزه‌های مختلف، هیئت هفتگی خود را در شامگاه شنبه 25 آذر ماه، در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

نورانیت مراسم هفتگی شنبه 25 آذرماه از قرائت آیات ابتدایی سوره بقره و جمع‌خوانی سوره مبارکه واقعه گرفته شد. ثواب این قرائت‌ به روح مطهر شهدا و امام شهدا هدیه شد.

شهید هفته

مراسم به نام و یاد شهید «سید رضا بسیطی» برگزار شد. این شهید گرامی در چهارم شهریور 1344 چشم به جهان خاکی گشود و در 16 آذرماه 1360 در عملیات طریق‌المقدس در سوسنگرد آسمانی شد. آرامگاه این شهید در گلزار شهدای خلدبرین یزد است.

وی در بخش‌هایی از وصیت‌نامه خود می‌گوید: «حافظ شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی و پیرو ولایت باشید. ... ما درس خوانده مکتب حسینیم و برای شهادت به دنیا آمده‌ایم.»

منبر احکام

برادر طلبه علی گلوردی به بیان احکام و شرایط مربوط به امام جماعت پرداخت و گفت: از ویژگی‌های امام جماعت است که بالغ و دارای عقل و عدالت باشد و منظور از عدالت این است که گناه کبیره انجام ندهد و بر گناهان صغیره اسرار نورزد.

وی در ادامه افزود: امام جماعت نباید مبتلا به جزام یا پیسی باشد. بدن یا لباس امام حتّی به اندازه سر سوزن هم نباید نجس باشد.

ادامه منبر احکام برادر گلوردی به برخی از احکام نماز جماعت اختصاص یافت، از جمله این که: 1. اگر امام، نماز قضا می‌خواند مأمومین می‌توانند نماز اداء را به او اقتدا کنند یا برعکس. 2. خواندن نمازهای مستحبی به جماعت باطل است جز نماز استسقاء که می‌توان جماعت خواند. 3. یکی از احکام جماعت این است که امام یک قدم از مأمومین جلوتر بایستد. 4. زنان می‌توانند به امام جماعت زن نیز اقتدا کنند.

معرفی کتاب

کتاب ازرشمند «سبک زندگی شهدا» مثل یک تابلوی نقاشی زیباست که از کنار هم قرار گرفتن رنگ‌های زیبای زندگی انسان‌های بزرگ، چشم دل ما را می‌نوازد. جلوه‌های زیبایی که در کتاب «سبک زندگی شهدا» در مقابل چشمان ما به نمایش گذاشته شده، در همه عرصه‌های زندگی ما بهترین راهگشاست؛ از خودسازی‌های معنوی و حتّی جسمی‌شان مثل ورزش و تفریحات سالم و نشاط و شادابی و حتّی تغذیه پاک و حلال و تحصیل علم گرفته تا طرز مواجهه آنها با سختی‌ها و مسائل مهم زندگی؛ مثل مشکلات مادی، انتخاب همسر و تربیت فرزند، رفتار با والدین و خانواده و اطرافیان و خیلی از مسائل ریز و درشت دیگری که گمشده بسیاری از ماست.

این کتاب نوشته امیرملک محمودی است.

سخنرانی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در این مراسم درباره موضوع «رازهای ارتباط موفق و کسب محبوبیت» به سخنرانی پرداخت و به موضوعات زیر اشاره کرد:

چگونه جذاب و محبوب باشیم؟

دلایل مختلف دغدغه جوانان برای کسب محبوبیت

ریشه محبوبیت به سبک غرب

حدیث گنج پنهان

هدف دنیا، شناخت گنج پنهان

ریشه محبوبیت اسلامی

راه‌های کسب محبوبیتدر اسلام

حبّ قلبی دشمنان نسبت به اولیاء خدا!

اجر رسالت، مودّت خاندان رسالت

محبوبیت مؤمنین در خاک و افلاک

محبوبیت اعضای خانواده

خود را میزان رفتار با دیگران قرار دهید

داستانی درباره محبوبیت و جذابیت

روضه‌خوانی و مداحی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد درباره شأن نزول سوره انسان به تشنگی و گرسنگی حسنین پس از سه روز روزه اشاره کرد و سپس روضه گرسنگی و تشنگی کودکان کربلا را بیان نمود. در پایان مداحی برادر محسن محمدی‌پناه، ذکر روضه حضرت رقیه(س)، سینه‌زنی حاضران شور حسینی را در دلها به جریان انداخت.