امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 بسته خبری جلسه هیئت هفتگی 30 دی ماه 96

 

 

 

 

هیات انصار ولایت دارالعباده یزد به منظور ارائه منظومه بصیرتی و معنوی و افزایش سطح آگاهی مخاطبین خود مراسم هفتگی این هفته را با برنامههای متنوع برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

قرائت آیات نورانی از سوره بقره، رزق معنوی حاضران در حسینیه ارگ بود و ثواب جمع خوانی سوره واقعه نثار روح شهید مراسم شهدا و امام شهدا شد.

شهید هفته

به مناسبت 27 دی ماه سال روز شهادت مبارز شهید نواب صفوی، مراسم این شب به یاد و نام این شهید والامقام برگزار شد. شهید نواب صفوی در سال 1303 در خانوادهای مذهبی در تهران به دنیا آمد. مبارزات زیادی را علیه رژیم خائن و ظالم شاه انجام داد و در نهایت در سال 1334 به شهادت رسید.

معرفی کتاب

«نگاهی به مقام حضرت زینب(س)»؛ این کتاب، مروری بر مقام و منزلت حضرت زینب کبری(س) و زندگانی ایشان است. در این نوشتار که از سلسله سخنرانیهای استاد حسین انصاریان است. به بحث در مورد ابعاد مختلف شخصیت و فضائل زینب کبری(س) و نقش ایشان در واقعه کربلا پرداخته شده است و نویسنده ضمن اشاره به گوشههای از زندگانی زینب(س) به دانش گسترده و خدادادی ایشان اشاره نموده و ایشان را وارث علم امیرالمؤمنین علی(ع) و فصاحت و بلاغت علوی معرفی کرده است. وی زینب(س) را تکمیل کننده حماسه بزرگ عاشورا معرفی نموده و به تجزیه و تحلیل خطبههای آتشین ایشان در کوفه و شام پرداخته و نحوه مدیریت کاروان اسرا توسط ایشان را ستایش کرده است.

منبراحکام

برادر طلبه علی گلوردی در منبر احکام این مراسم به بیان احکام مبطلات روزه پرداخت و گفت: رساندن غبار غلیظ به حلق به صورت عمدی، مبطل روزه است اما به فتوای حضرت امام(ره) اسپری درمانی که جهت تنگی نفس استفاده میشود مبطل روزه نیست البته نظر علما در این باره متفاوت است.

وی افزود یکی دیگر از مبطلات روزه، دروغ بستن به خدا، پیامبر و ائمه معصومین(ع) است؛ اما اگر منظور از بیان آن فقط نقل قول باشد اشکالی ندارد و سپس منبر احکام را اینگونه ادامه داد که: فرو بردن تمام سر درون آب یکی دیگر از موارد باطل کننده روزه است یا اگر فردی به سبب بیماری یا غیره به صورت عمدی استفراغ کند روزه باطل می شود.

سخنرانی

در این مجلس حجت الاسلام سیدکمال باقری درباره موضوع «وظیفه ما در برابر نعمتها» به سخنرانی پرداخت و به ریز موضوعات زیر اشاره کرد:

نعمتها دو گونه هستند

برترین نعمتها

داستان فقیر ثروتمند

تنها راه رشد

چگونه نعمت ولایت را شکر کنیم

پنج وصیت حضرت علی(ع)

معنی واقعی امید به خدا

همه دین در یک کلمه

صبر امیرالمؤمنین(ع)

صبر زینب(س) از بیان پیامبر(ص)

پاداش گریه بر مصائب حضرت زینب(س)

مداحی و روضهخوانی

ذکر مصائب حضرت زینب از زمان کودکی تا زمان وفات ایشان با بیان برادر محسن محمدیپناه دلهای نوکران ارباب را آماده مراسم سینهزنی کرد. مداحی برادر محمدیپناه و اشک و سینهزنی حاضران در مجلس حس و حال معنوی این مجلس را مضاعف کرد.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید