استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 بسته خبری سومین شب قدر، رمضان 98

مراسم احیای سومین شب از لیالی پربرکت قدر به همّت هیئت انصار ولایت در مسجد جامع کبیر یزد برگزار شد. سخنران مراسم این شب، آیت‌الله سیدجواد آیت‌اللّهی، امام جمعه موقت یزد بود.

 

 محفل انس با قرآن

مهمانان ماه خدا در آخرین شب قدر بر سر سفره تلاوت سوره‌های مبارکه عنکبوت، روم و دخان نشستند تا رزق معنوی خود را سفره پربرکت قدر بردارند.

 

 شهید مراسم

سومین شب از لیالی قدر، مزّین به نام و یاد شهید سیداسماعیل حسینی بود. شهید حسینی سال 1338 در تهران چشم به جهان گشود و در شانزدهم آبان 1362 در عملیات والفجر 4 به فیض شهادت نائل آمد. 

 

مراسمات ویژه شب قدر

اقامه دو شبانه‌روز نماز قضا، قرائت فرازهای جانبخش دعای جوشن کبیر توسط حجت‌الاسلام نجیمی و تلاوت مجلسی آیاتی از سوره انسان  توسط استاد مهدی شایق از برنامه‌های ویژه برای احیای این شب بود.

 

منبر احکام

حجت‌الاسلام زارع در این شب به بیان احکام «کفاره روزه» پرداخت و گفت: کفاره روزه به فقیر تعلّق می‌گیرد که باید با آن نان تهیه کند. وی افزود: فرد برای پرداخت «کفاره روزه» ماه رمضان، باید تا ابتدای ماه رمضان سال بعد صبر کند و بعد کفاره روزه را پرداخت کند مگر کسانی که کفاره روزه عمدی دارند که در این صورت هر موقع خواستند می‌توانند پرداخت کنند حتی بعد از اینکه کفاره روزه عمد بر آنها واجب شد.

حجت‌الاسلام زارع با بیان اینکه کفاره روزه برای شهر یزد 3 کیلو برنج و یا مبلغ 9 هزار تومان است، افزود: کفاره باید صرف فقرای همان شهر شود و شخص تا زمانی که در شهر خودش، فقیر هست نمی‌تواند به فقرای خارج از شهر خود کمک کند.

 

سخنرانی

هیئت انصار ولایت در سومین شب قدر، میزبان سخنان آیت‌الله آیت‌اللهی در ریزموضوعات ذیل بود:

خلق شدن عالم هستی به خاطر انسان

عالم هستی مسخر انسان

4 دستورالعمل خداوند برای رستگاری انسان

مؤمنان اهل صبر باشند

نقل روایت گوناگون درباره صبر

متحد بودن مسلمانان با یکدیگر

معنای‌های مختلف َرَابِطُوا در آیه 200 سوره آل عمران

ارزش و اهمیت مرزداران در احادیث

علما، مرزبانان دین

لزوم رفت و آمد  مؤمنین با یکدیگر

خوشحالی امام زمان(ع) از ارتباط مؤمنان با یکدیگر

کلید رسیدن به رستگاری، ارتباط با امام زمان(عج)

انتظار اهل بیت(ع) برای ظهور امام زمان(ع)

ایمان به غیب، اولین ویژگی متقین

معنای غیب با توجه به قرآن

طواف ملائکه، دور امام زمان(عج) در شب قدر

راه دیدار امام زمان(عج)

 

تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت(ع)

در سومین شب قدر، احیاگیرندگان شب قدر  با نوای حجت‌الاسلام حیدری قرآن بر سر گذاشتند و آیات نورانی قرآن و اهل بیت(ع) را واسطه دریافت برکات و مقدرشدن بهترین تقدیرات در این شب کردند.

  

مداحی و روضه‌خوانی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در غربت اول مظلوم عالم به روضه‌خوانی پرداخت و سپس به غربت سیدالشهدا(ع) در کربلا گریز زد. در ادامه برادر محسن محمدی‌پناه به مداحی در رثای اباعبدالله(ع) پرداخت و حاضران به سینه‌زنی و عزاداری و دعا برای فرج اما عصر(ع) پرداختند.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09