استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


گردهمایی خادمیاران و خیّرین رضوی

گردهمایی خادمیاران و خیّرین رضوی به همّت کانون جوانان رضوی هیئت انصار ولایت عصر دوشنبه 27 خردادماه با حضور بیش از 100 نفر از خادمیاران و خیرّین در سالن همایش‌های امامزاده سیدجعفرمحمد(ع) برگزار شد.

 

در این گردهمایی، حجت‌الاسلام حیدری، دبیر جشنواره زیر سایه خورشید ضمن بیان گزارشی از یازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید، خاطر نشان کرد: جشنواره زیر سایه خورشید یزد که در سال گذشته(97) با حضور 14 نفر از خدام آستان قدس رضوی، طی 9 روز برگزار شد، با تلاش شبانه‌روزی حدود 2000 نفر از خادمان و جوانان پرشور در شهر یزد و شهرستان‌های مختلف یزد بود.

وی با بیان اینکه رمز بقا و گسترش جشنواره زیر سایه خورشید در طی این سال‌ها توجه به معنویت، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی بود، گفت: یازدهمین جشنواره با 280 برنامه اجرا شد، حضور خدام در بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، مساجد و زندان‌؛ تجلیل از زوج‌های جوان؛ دیدار خدام با خانواده‌های شهدا، بی‌سرپرستان و نیازمندان؛ افتتاحیه مراکز آموزشی و درمانی و برپایی جشن 40 هزار نفری از جمله برنامه‌هایی بود که توانست عطر معنویت، اخلاق و امید را در بین مردم پراکنده کند.

حجت‌الاسلام حیدری همچنین به اقداماتی که در راستای خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی در طی این جشنواره در سال گذشته انجام گرفته بود اشاره کرد از جمله: پرداخت وام‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی؛ اهدای بسته‌های ارزاق به محرومان؛ پرداخت ‌هزینه‌های تحصیلی، درمانی؛ تهیه تجهیزات درمانی؛ تعمیر منازل محرومین؛ آزادسازی زندانیان؛ گسترده‌شدن سفره‌های اطعام، اعزام افراد بی‌بضاعت به مشهد مقدس و .... .

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد، مسئول کانون جوانان رضوی هم در بخش دیگری از این مراسم، ضمن اشاره به فعالیت‌های گسترده هیئت انصار ولایت یزد و کانون جوانان رضوی که ذیل این هیئت فعالیت می‌کند، افزود: جشنواره زیر سایه خورشید یزد، مانور عظیم معنویت است که می‌توان با توجه به اقدامات انجام شده در این جشنواره و استقبال 40 هزار نفری مردم در سال گذشته برای حضور در جشن پایانی، آن را برنامه‌ای بی‌نظیر از نظر کمیت و کیفیت برشمرد.

وی افزود: جشنواره زیر سایه خورشید در سال گذشته با آن حجم گستردگی و خدمت‌رسانی، هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیون تومان دربرداشت که تمامی این هزینه‌های با کمک‌های مردمی و خیّری تأمین شد و قطعاً سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در این راستا، زمینه‌ساز گسترش فرهنگ رضوی و خدمت‌رسانی‌های بیشتری خواهد بود. ‌

ابتهال‌خوانی استاد مهدی ضیافتی در شأن حضرت رضا(ع)، پخش نماهنگی از حضور خدام علی‌‌بن موسی‌الرضا(ع) در بین اقشار مختلف مردم و شور وصف‌نشدنی آنان و معطر‌شدن محل برگزاری مراسم به پرچم متبرک رضوی از دیگر برنامه‌های این گردهمایی بود.

گفتنی است؛ جشنواره زیر سایه خورشید هر ساله، در دهه کرامت، با حضور خادمان آستان مقدس علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و پرچم متبرک بارگاه این امام همام، در تمامی شهرهای ایران و 40 کشور دنیا برگزار می‌شود.

  

 

  • 01
  • 03
  • 04
  • 05
  • 07