2
 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

یادداشت، فاطمیه اول!

IMAGE
پنج شنبه, 25 بهمن 1397

  روضه های بیدارگر!         این روزها پرچم های سیاه رنگ فاطمیه را جمع می کنیم و رفتنش را می بینیم! اما خدا را شکر امسال هم توانستیم خیمه های این مجلس را برپا کنیم. همین رسمی که سال های پیش سنگ بنایش نهاده شد. نمی دانم آیا تاکنون برایتان سوال شده است که چرا ما روضه های فاطمیه را در روایت ضعیف تر-75 روز- برگزار می کنیم؟ بهتر نبود ما هم در فاطمیه دوم خیمه چند شبه مان را برپا می کردیم؟       تابستان 1377 بود. آن روزها شهادت حضرت زهرا(س) با همه اهمیتش چندان مورد توجه نبود و مخصوصا ایام فاطمیه اصلا با این وضع فعلی مرسوم نبود. زمان مخصوص عزاداری حضرت زهرا در...

ادامه مطلب...

شیعیان را با دو ویژگی بشناسیم

IMAGE
شنبه, 20 بهمن 1397

آیت‌الله سیدعلیرضا حیدری: یک نماز جماعت بهتر از چهل سال نماز فرادی است./ نباید عزاداری فاطمیه کمتر از عاشورا باشد، بلکه باید قوی‌تر باشد./ شرط شفاعت حضرت زهرا(س) داشتن ولایت است.

ادامه مطلب...

یادداشت، چرا اردوهای جهادی ؟

IMAGE
یکشنبه, 14 بهمن 1397

 تقدیم به بچه های باصفای اردوی جهادی

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 13 بهمن ماه 97، با عنوان«منطق‌الخیر 15» و موضوع «مرکب لجاجت»

IMAGE
یکشنبه, 14 بهمن 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، به منظور ارتقای اندیشه‌های دینی و افزایش سطح معرفتی مخاطبان خود، مراسم هفتگی شنبه سیزده بهمن‌ماه 97 را همزمان با ایام الله دهه فجر و هفته آخر ایام فاطمیه، در حسینیه ارگ برگزار نمود. این مراسم شامل برنامه‌ها و بخش‌های متنوع زیر بود

ادامه مطلب...

جلسه ماهانه هیئت نوجوانان دختر انصار ولایت، همزمان با ایام فاطمیه

IMAGE
جمعه, 12 بهمن 1397

به همت جمعی از نوجوانان هیئت فاطمه بنت الحسین(ع)، مراسم ماهانه این هیئت با عنوان «جواب مسئله ما فاطمه(س) است»، عصر پنجشنبه یازدهم بهمن ماه، در حسینیه ارگ برگزار شد.

ادامه مطلب...

اوضاع آرام خودت را بر هم نزن

IMAGE
دوشنبه, 08 بهمن 1397

حجت الاسلام مهدوی نژاد: اگر روزگار بر وفق مراد ما نبود چه کنیم؟/ چرا ما برای امورات معنوی خود هیچ برنامه‌ریزی نداریم؟! / اگر مسئولین ما به این فرمان امیرالمؤمنین(ع) عمل می‌کردند، ما این همه گرفتار نمی‌شدیم! / فرهنگ غرب، چیزهایی که ضروری زندگی ما نبوده است، وارد زندگی ما کرده است و این یعنی بدبختی.

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 6 بهمن 97؛ با موضوع «منطق الخیر14»

IMAGE
یکشنبه, 07 بهمن 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد مراسم هفتگی شنبه ششم بهمن‎ماه مصادف با ایام فاطمیه را با برنامه‎های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

ادامه مطلب...

فاطمیه 1397(1440) / شب پنجم: قرآن حضرت زهرا(س) را در قرآن به عنوان خیرکثیر معرفی کرده

IMAGE
پنج شنبه, 04 بهمن 1397

هیئت انصارولایت دارالعباده یزد، پنجمین و آخرین شب از مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) را، سوم بهمن ماه در حسینیه ارگ برگزار کرد. حجت‌الاسلام زارع‌زاده سخنران این شب به بیان برخی از فضایل اهل‌بیت(ع)، بویژه حضرت زهرا(س) پرداخت که خلاصه‌ای از سخنان وی بدین شرح است.

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری پنجمین شب از فاطمیه 1397 (1440)، حجت‌الاسلام زارع‌زاده

IMAGE
پنج شنبه, 04 بهمن 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد پنجمین شب از مراسم شهادت حضرت زهرا(س) را با برنامه‎های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

ادامه مطلب...

فاطمیه 1397(1440) / شب چهارم: جریان فاطمیه، درس ایستادگی در برابر دشمن است

IMAGE
چهارشنبه, 03 بهمن 1397

حجتالاسلام دهقان نیری: دشمن اهل نفاق است و از بی تفاوتی، جهل و بی بصیرتی مردم استفاده می کند. / کوتاه آمدن در مقابل دشمن یکی از عوامل انحطاط اخلاقی جامعه است./ نظام جمهوری اسلامی در سخت‌ترین شرایط که ایران هیچ چیز نداشت، 8 سال جنگ را اداره کرد و مملکت را حفظ کرد، الآن که وضع بهتری داریم چرا کوتاه بیاییم؟!

ادامه مطلب...بسته خبری شب پنجم فاطمیه 1396

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد پنجمین شب مراسم فاطمیه را با حضور جمع کثیری از عاشقان حضرت‌زهرا(س) با برنامه‌های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

قرائت صفحات ابتدایی سوره نساء رزق فاطمی این شب از مراسم بود. این هدیه‌ نورانی پیشکشی حاضران جمع بود به روح مطهر شهدا، امام شهدا و شهید این مراسم.

منبر احکام

برادر طلبه علی گلوردی در منبر احکام این شب به بیان احکام نگاه و حجاب پرداخت و گفت: رجوع مرد به پزشک زن و رجوع مرد به پزشک زن جایز نیست مگر زمانی که مراجعه به پزشک غیر ممکن و یا سخت باشد. اما اگر هنگام معاینه، لمس و نگاه لازم نباشد، رجوع به پزشک غیرهمجنس اشکالی ندارد. البته بعضی مراجع می‌فرمایند رجوع به پزشک غیرهمجنس در هر صورت جایز نیست.

وی ادامه داد: نگاه کردن به تصاویر زنان نامحرم و بدون پوشش با سه شرط اشکالی ندارد. اول اینکه برنامه زنده نباشد. دوم اینکه خوف افتادن به گناه نباشد. سوم اینکه مسلمان نباشد و ناشناس باشد. البته نگاه کردن زنان به مردانی که حد حجاب را رعایت نکرده‌اند نیز جایز نیست. مثل مسابقات ورزشی و... البته با همان سه شرط نگاه زن به مرد اشکالی ندارد.

شهید مراسم

یاد و تصویر شهید 18 ساله علی‌محمد محبی زینت بخش شب پنجم سوگواری شهادت ام‌ابیها بود. این شهید عزیز در کربلای هشت به شهادت رسید.

پیام ولایت

امام خامنهای(ره): انقلاب زنده است و به همین دلیل دشمن هم دارد. همچنانکه پیروزی انقلاب و ولادت آن با مقاومت دشمنان رو‌به‌رو شد، تداوم انقلاب، برپا ماندن و اثر بخش شدن آن با دشمن و دشمنی‌ها مواجه است.

سخنرانی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در پنجمین شب از ایام فاطمیه درباره موضع «حیا و شرم» به سخنرانی پرداخت و به موضوعات زیر اشاره کرد:

حیای فردی زیربنای حیای خانواده

حیای خانواده زیر بنای حیای اجتماعی

جامعه‌ی با حیا تحمل حاکم بی‌حیا را ندارد

وظفه انسان در مقابل حیای اجتماعی

ویژگی انسان باحیا

شرم انفعالی

علل وجود شرم

چگونه حیا دائمی می‌شود

حیای فردی، ثمره ایمان

مصادیق بی‌حیایی

بدترین بی‌حیایی

چگونه حیا در وجود ما نهادینه می‌شود؟

شاهد غیر مشهود در داستان یوسف و زلیخا

راهکار حفظ حیا و شرم

زِنای چشم

تقویت عقل و ایمان موجب افزایش حیا است

کلام امیرالمؤمنین(ع) درباره حیا

آخرین درجه حیا

گناهان زبان

حیا در فکر

عوامل ایجاد حیا

راه‌های تقویت حیا

 

روضه‌خوانی و مداحی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد روضه دستان بسته امیرالمؤمنین(ع) در جریان حمله به خانه حضرت را خواند و مداح جلسه محسن محمدی‌پناه با نوحه‌خوانی، حاضران را آماده سینه زنی و عزاداری کرد تا در آخرین شب مراسم فاطمیه مزد عزاداری را از مادر سادات بگیرند.