2
 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

هویت العبد، تنها راه رهایی از رنج‌ها

IMAGE
چهارشنبه, 21 آذر 1397

دکتر محمدحسین فلاح: هویتت را «العبد» بگذار تا از همه رنج‌های عالم راحت شوی. هرکس هویتش العبد باشد به آرامش می‌رسد و از رنج‌های دنیا و قضاوت‌های دیگران راحت می‌شود.

ادامه مطلب...

ایستادگی در مقابل تهدیدها و تحریم‌ها، فرهنگ امیرالمؤمنین(ع)

IMAGE
سه شنبه, 20 آذر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: انسان باید بتواند از دل تهدیدها فرصت بیرون بکشد / ما را تحریم کردند، اقتصاد مقاومتی را مطرح کردیم؛ ترور کردند، ملت ما بیدارتر شد / کسی که خدا را همه کاره بداند؛ در سختی‌ها آرام است و از تهدیدها فرصت خلق می‌کند چون می‌داند همه چیز با خدا ممکن است

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 17 آذر 97، با موضوع «منطق‌الخیر8»

IMAGE
یکشنبه, 18 آذر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، مراسم هفتگی شنبه هفدهم آذر 97 را در راستای ارتقای سطح اندیشه‌های دینی مخاطبین خود با برنامه‌های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

ادامه مطلب...

مراسم هیئت فاطمه بن‌الحسین(ع) با موضوع استکبارستیزی برگزار شد

IMAGE
پنج شنبه, 15 آذر 1397

هیئت نوجوانان دختر فاطمه بنت الحسین(ع) وابسته به هیئت انصار ولایت یزد، پنجشنبه 15 آذرماه، میزبان جمعی از دختران نوجوان، با موضوع «استکبارستیزی» بود

ادامه مطلب...

ارزش‌ها، فانوس دریایی، کشتی زندگی ماست

IMAGE
چهارشنبه, 14 آذر 1397

دکتر محمدحسین فلاح: ارزش‌ها ما را به سمت خودشان می‌کشانند و باعث می‌شوند هرکس یک سیستم ارزشی برای خودش پیدا کند و حاضر باشد برای رسیدن به آن هر رنجی را تحمل کند.

ادامه مطلب...

این قانونِ دنیاست که خداوند بندگانش را با سختی رشد دهد و قوی کند

IMAGE
دوشنبه, 12 آذر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: گاهی مدارا، ملاطفت و رحمت، در لباس سختی بر انسان ظاهر می‌شود/ درد در وجود انسان نعمت است / در مسیر بندگی، انسان باید روی معیار حق و باطل، عقل و توکل حرکت کند نه طبق عادت

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 10 آذر 97 با عنوان «منطق الخیر7»

IMAGE
یکشنبه, 11 آذر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، مراسم هفتگی شنبه دهم آذرماه را با حضور جمعی از مردم ولایتمدار دارالعباده در حسینیه ارگ و با برنامه‌های متنوع برگزار کرد

ادامه مطلب...

سیستم ارزشی خود را بر اساس فطرت، قرآن و 14 معصوم(ع) بنویسید و برای رسیدن به آن تلاش کنید

IMAGE
پنج شنبه, 08 آذر 1397

دکتر محمدحسین فلاح: زیارت جامعه کبیره را بخوانید تا با شناسنامه معصومین(ع) آشنا شوید و سعی کنید خود را به آنها نزدیک کنید.

ادامه مطلب...

ضرورت و اهمیت حفظ آبروی مؤمن

IMAGE
دوشنبه, 05 آذر 1397

حجت الاسلام مهدوی نژاد: کلید رازِ مسئله مراعات حلال و حرام این است که از حرام و حلال در غذا باید شروع کرد./ اگر در جامعه ظلم‌هایی می بینید باید به مراکز قانونی مراجعه کنید. باید به مسؤلین برسانید اگر مسئولین کمک نکردند این‌ دفعه باید داد بزنید و به کمک مظلوم بروید. / اگر خطای کسی ممکن است منجر به هدم حیثیت یک جمعیتی از مؤمنین شود موظف هستید به شخص و مسؤلی که مربوط به او می‌شود بگویید نه به همه!

ادامه مطلب...

شادمانی معنوی و خاطره‌انگیز در جشن ولادت محمد(ص)، قلب تپنده دنیا

IMAGE
یکشنبه, 04 آذر 1397

هیئت نوجوانان فاطمه بنت‌الحسین(س)، وابسته به هیئت انصار ولایت دارالعباده، یکشنبه چهارم آذرماه در سالروز میلاد باسعادت محمد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) محفل جشن و سروری با نام «محمد(ص)، قلب تپنده دنیا» برگزار کرد

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 3 آذر 97، میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع)؛ با عنوان «منطق الخیر6»

IMAGE
یکشنبه, 04 آذر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، مراسم هفتگی شنبه سوم آذرماه را به مناسبت میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و همچنین گرامیداشت هفته بسیج، در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع برگزار کرد

ادامه مطلب...

با چه کسانی همنشین باشیم؟

IMAGE
یکشنبه, 27 آبان 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: انسان یک موجود اثرپذیر است، هم جسم انسان و هم روحش از محیط پیرامون اثر می‌پذیرد / انسان می‌تواند از ویژگی اثرپذیری خود، برای رشد درخت معرفت در وجودش استفاده کند / شیطان تلاش می‌کند تا زشتی‌های اهل شر را بپوشاند و ضعف‌های مؤمنین را بزرگ کند./ انسان طبیعتاً با هر گروهی باشد، نسبت به حساسیت‌های آن گروه متعهد می‌شود و احساسات مشترک با آن گروه پیدا می‌کند

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری مراسم هفتگی شنبه 26 آبان 97؛ آغاز امامت امام عصر(عج) با موضوع «منطق الخیر5»

IMAGE
یکشنبه, 27 آبان 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد مراسم هفتگی شنبه 26 آبان‌ماه 97 را به مناسبت سالروز آغاز امامت امام‌عصر(اروحنا له الفدا) در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد

ادامه مطلب...

بسته خبری اولین شب از دهه صفر 1440

IMAGE
جمعه, 20 مهر 1397

هیأت انصار دارالعباده یزد با هدف ایجاد هم‌افزایی و هم‌دلی بین هیأت‌های استان یزد؛ مراسم دهه اول صفر را با میزبانی از تعدادی از هیأت‌های مذهبی تراز انقلاب، برنامه 10 هیأت، 10 منبر، 10 مداح را در حسینیه ارگ برگزار می‌کند. در اولین شب از این مراسم هیئت محترم رایة‌الهدی مهمان ویژه این مجلس بودند.

ادامه مطلب...

تفکر، تقوا و حیا، رهاورد سکوت است

IMAGE
سه شنبه, 17 مهر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: یکی از دلایلی که انسان فرصت فکر کردن پیدا نمی‌کند به خاطر این است که زیاد حرف می‌زند / تحمل رنج سکوت برای آزاد شدن روح و سلامتی روح مفید است./ سکوت یکی از شروط تقواست./ اکثر دعواها و اختلافات خانوادگی و اجتماعی  از یک کلمه حرف شروع می‌شود.

ادامه مطلب...بسته خبری اولین شب از دهه صفر 1440

هیأت انصار دارالعباده یزد با هدف ایجاد هم‌افزایی و هم‌دلی بین هیأت‌های استان یزد؛ مراسم دهه اول صفر را با میزبانی از تعدادی از هیأت‌های مذهبی تراز انقلاب، برنامه 10 هیأت، 10 منبر، 10 مداح را در حسینیه ارگ برگزار می‌کند. در اولین شب از این مراسم هیئت محترم رایة‌الهدی مهمان ویژه این مجلس بودند.

 

محفل انس با قرآن

قرائت آیات پایانی سوره قصص و آیات ابتدای سوره عنکبوت و جمع‌خوانی سوره قدر، رزق معنوی اولین شب از مراسم بود. ثواب این قرائت‌ها به روح شهدا امام شهدا و شهید مراسم هدیه شد.

شهید مراسم

نام و یاد شهید سید محمود ابطحی مهرجردی زینت بخش این مراسم بود. این شهید عزیز در سال 1328 در شهزستان میبد دیده به جهان گشود و در سال 1369 در حالی که حدود بیست سال در لباس ارتش مشغول خدمت بود به مقام والای شهادت رسید.

منبر احکام

حجت‌الاسلام گنج کریمی در منبر احکام این شب به بیان احکام «انجام عبادت‌های واجب» پرداخت و گفت: هر فرد مکلف باید شخصاً عبادت‌های واجب خود را انجام دهد. البته در چند مورد استثناء وجود دارد. مورد اول زکات فطره است که پرداخت آن بر همه واجب است امّا سرپرست خانواده زکات فطره اعضای خانواده را می‌پردازد. مورد دوم نمازهای قضای پدر و مادر است که بعد از فوت آنها بر پسر بزرگ واجب می‌شود. مورد سوم جواب سلام است که اگر فردی به جمعی سلام کرد جواب سلام بر همه افراد آن جمع واجب می‌شود امّا اگر فقط یک نفر جواب سلام را بدهد، تکلیف از بقیه افراد ساقط می‌گردد. مورد چهارم خواندن حمد و سوره در نماز واجب است که در نماز جماعت حمد و سوره توسط امام جماعت خوانده می‌شود و از بقیه افراد ساقط می‌گردد.

وی در ادامه نکاتی در باب نماز جماعت بیان کرد و گفت: اگر مأمومین در اعمال و حرکات نماز از امام جماعت جلو بیافتند نمازشان باطل است. ولی پیش افتادن در اذکار نماز اشکالی ندارد مگر در یک چیز آن هم تکبیره‌الاحرام. یعنی مأموم حق ندارد تکبیره‌الاحرام را زودتر یا حتّی همراه امام جماعت بیان کند. بلکه باید امام جماعت تکبیره‌الاحرام نماز را کامل بیان نماید بعد از آن مأموم تکبیر بگوید.

معرفی کتاب

کتاب«سربلند» مستند داستانی از کودکی تا شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی. این اثر مخاطب را با ابعاد مختلف شخصیتی شهید آشنا می‌کند. ابعادی از زاویه دید خانواده، دوستان و همرزمان شهید. این کتاب حاوی اسناد، تصاویر و دلنوشته‌های شهید حججی نیز می‌باشد. کتاب سربلند زندگی داستانی شهید حججی به قلم نویسنده کتاب عمار حلب، محمدعلی جعفری می‌باشد.

چاووشی‌خوانی

نوای گرم و حزین برادر مهدی ضیافتی در اولین شب از مراسم دهه صفر، حسینیه ارگ را به صحنی از حرم امام حسین(ع) بدل کرد و اشک از دیده زائران حسینی جاری شد.

سخنرانی

حجت‌الاسلام جهانشاهی به سخنرانی پیرامون موضوع «ازدواج در اسلام» پرداخت و به مطالب زیر اشاره کرد.

روابط اجتماعی از منظر خدا و دین

تعبیر«دین هست ولی کم است»

علت عدم ظهور امام عصر(عج)

روایت امام صادق(ع) درباره ظهور

سنت اهل‌بیت (ع) در پرداخت مهریه همسر

آسیب‌ها و ضررهای مهریه زیاد

پاسخ عقلی و شرعی به عدم فایده مهریه زیاد

روایتی از پیامبر(ص) درباره ازدواج با افراد متدیین

اعتماد به خدا یا دارائی داماد؟!

سخن قرآن درباره ازدواج و امید به وعده خدا

روضه‌خوانی و مداحی

برادر سیدعلی حسینی و سیدعلی کاظمی‌نسب درباره مصیبت‌هایی که در شهر شام بر اسرای کربلا گذشت به مداحی پرداختند و حاضران در حسینیه ارگ در این غم بزرگ بر سر و سینه زدند.

نماهنگ

نماهنگی از بیانات امام خامنه‌ای(مدظله) در تاریخ 9/9/94 درباره اهمیت و عظمت شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین برای حاضران پخش شد.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید