001
002

اطلاعیه مراسم بعدی

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

رمضان 98/ معنویت و اخلاق/ جلسه هفتم: مؤمنین باکیفیت عالم را تغییر می‌دهند

IMAGE
شنبه, 28 ارديبهشت 1398

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: جامعه اسلامی باید ایجاد شود تا انسان ساخته شود، تا هدف نهایی که تعالی و تکامل و قرب الهی است، اتفاق بیفتد./ اگر جامعه ‌اسلامی شکل نگیرد عموماً انسان‌ها تربیت نمی‌شوند./ امام زمان(عج) با 313 نفر امت می‌آید نه 313 نفر فَرد./ اگر بی‌کیفیت باشی سر بزنگاه‌ها در می‌روی. کمی روی کیفیت خودت کار کن.

ادامه مطلب...

رمضان 98/ معنویت و اخلاق/ جلسه ششم: تزکیه نفس یا اصلاح جامعه؛ کدامیک مقدم است؟

IMAGE
جمعه, 27 ارديبهشت 1398

 حجت الاسلام مهدوی نژاد: به من ربطی ندارد، حرف آدم مؤمن نیست. / وقتی کسی سرگروه عده‎ای می‎شود، اگر تقوا نداشته باشد آن گروه را منحرف می‎کند/ جامعۀ ما گرفتار یک عده انسان‌هایی شده که آن مایه‌ای که باید داشته باشند را ندارند، ولی امام جامعه شده‌اند./ اباعبدالله الحسین(ع) کاروانی به راه انداخت که هنوز این کاروان عضو می‌پذیرد و این سفر ادامه دارد.

ادامه مطلب...

بسته خبری شب وفات حضرت خدیجه(س)، مراسم «بفرمایید مهمانی خدا»، رمضان 98

IMAGE
پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، در مراسم «بفرمایید مهمانی خدا» که شب‌های ماه مبارک رمضان برگزار می‌کند، میزبان جمعی از مؤمنین و مهمانان شهر خدا در مسجد جامع کبیر یزد است. این دورهمی معنوی، در شب دهم رمضان به مناسبت وفات ام‌المؤمنین حضرت خدیجه (س) با برنامه‫های متنوع زیر برگزار شد.

ادامه مطلب...

رمضان 98/ معنویت و اخلاق/ جلسه پنجم: سفرهای چهارگانه‌ای که باید برای رسیدن به قرب الهی طی کنیم!

IMAGE
چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: برای این که آدم به مقام خلیفه‌اللهی برسد، باید بار سفر ببندد. عرفا برای مسیرِ رسیدن به خدا، چهار سفر تعریف کردند./ وظیفه شما نیست که کنج خانه‌اتان بنشینید. وظیفه شما این است کارهایی را انجام دهید که مردم از طریق شما به خدا وصل شوند./ مردم نامه نوشتند و گفتند ای کسی که رفتی و وصل شدی، برگرد ما را وصل کن! اما متأسفانه سرحرفشان نایستادند و امام حسین(ع)، این سفر را تنهایی تا آخرش رفت.

ادامه مطلب...

رمضان 98/ معنویت و اخلاق/ جلسه چهارم: ایمان؛ گوهر مرکزی معنویت

IMAGE
سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398

 حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: مگر می‌شود انسان که یک موجود اجتماعی آفریده شده بدون شناخت عالم بیرون خود، به شناخت خدا برسد؟!/ اگر تو جانشین خدا هستی و قرار است روی زمین کار خدایی کنی، پس نسبت به همه مخلوقات، مسئولیت پیدا می‌کنی/ از زندگی شخصی‌مان گرفته تا مسئولین بالای کشورمان به جز رهبری، سر حل‌و فصل مسائل کشور توکل به خدا ندارند ولی توکل به کدخدا دارند چون ایمانشان به خدا زیاد نیست. 

ادامه مطلب...

رمضان 98/ معنویت و اخلاق/ جلسه سوم: راه غلبه بر نفس اماره

IMAGE
دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: فطرت، نفس اماره و غرایز، ساکنین وجود انسان هستند/ همه خوبی‌ها در فطرت ماست، باید این فطرت را از انحراف حفظ کرد./ اگر از غرایز استفاده افراطی داشته باشید یعنی حرام انجام دهید، علاوه بر جسمتان، روحتان نیز مریض می‌شود./ رسالت امام حسین(ع) در دنیا همین است که ما را دست خودمان نجات دهد.

ادامه مطلب...

رمضان 98/ معنویت و اخلاق/ جلسه دوم: خودمان را بیشتر بشناسیم

IMAGE
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398

 حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: در وجود ما بین فطرت و نفس درگیری جدی است. اگر نتوانیم این دعوا را به نفع فطرت تمام کنیم، نه تنها به مقامات عالی نخواهیم رسید بلکه ممکن است به اسفل‌السافلین سقوط کنیم./ چگونه فطرت و فضائل را بر نفس اماره و رذائل غلبه دهیم؟/ عباس(ع) لب تشنه جان داد، چون نمی‌توانست شرمندگی تبعیت از هوای نفس را لحظه آخر عمرش در پرونده‌اش داشته باشد.

ادامه مطلب...

رمضان 98/ معنویت و اخلاق/ جلسه اول: انسان پاره روح خداست

IMAGE
جمعه, 20 ارديبهشت 1398

 حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: تصور انسان این است که خداوند توجهی به نیازهای او نداشته و خیلی از دستوراتش مخالف با خواسته‌های اوست./ خدا برای جنس بشر سنگ تمام گذاشته است./ به خدا قسم از آن روحی که در سلمان فارسی دمیده شده است در ما هم دمیده شده، پس ما چرا سلمان نمی‌شویم؟/ فکر کردید خداوند مهمانی ماه رمضان را برای چه کسی راه انداخته است. برای خوب‌ها؟ خوب ها که همیشه مهمان خدا هستند.

ادامه مطلب...

بسته خبری دومین شب از مراسم «بفرمایید مهمانی خدا»، رمضان 98

IMAGE
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398

 هیئت انصار ولایت دارالعباده  به منظور ارتقای اندیشه دینی ومعنوی مخاطبین خود در حوزه‌های مختلف، دومین شب از مراسم «بفرمایید مهمانی خدا» را شامگاه سه‌شنبه هفدهم اردیبهشت‌ماه در مسجدجامع کبیر یزد، با برنامه‌های زیر برگزار کرد.

ادامه مطلب...

بسته خبری اولین شب از مراسم «بفرمایید مهمانی خدا»، رمضان 98

IMAGE
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398

با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، هیئت انصار ولایت دارالعباده مراسم «بفرمایید مهمانی خدا» را در مسجد جامع کبیر یزد برپا کرد و در اولین شب آن، مصادف با دوشنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه، با برنامه‌های زیر به استقبال این ماه معنوی رفت.

ادامه مطلب...

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


بسته خبری اولین شب از دهه صفر 1440

هیأت انصار دارالعباده یزد با هدف ایجاد هم‌افزایی و هم‌دلی بین هیأت‌های استان یزد؛ مراسم دهه اول صفر را با میزبانی از تعدادی از هیأت‌های مذهبی تراز انقلاب، برنامه 10 هیأت، 10 منبر، 10 مداح را در حسینیه ارگ برگزار می‌کند. در اولین شب از این مراسم هیئت محترم رایة‌الهدی مهمان ویژه این مجلس بودند.

 

محفل انس با قرآن

قرائت آیات پایانی سوره قصص و آیات ابتدای سوره عنکبوت و جمع‌خوانی سوره قدر، رزق معنوی اولین شب از مراسم بود. ثواب این قرائت‌ها به روح شهدا امام شهدا و شهید مراسم هدیه شد.

شهید مراسم

نام و یاد شهید سید محمود ابطحی مهرجردی زینت بخش این مراسم بود. این شهید عزیز در سال 1328 در شهزستان میبد دیده به جهان گشود و در سال 1369 در حالی که حدود بیست سال در لباس ارتش مشغول خدمت بود به مقام والای شهادت رسید.

منبر احکام

حجت‌الاسلام گنج کریمی در منبر احکام این شب به بیان احکام «انجام عبادت‌های واجب» پرداخت و گفت: هر فرد مکلف باید شخصاً عبادت‌های واجب خود را انجام دهد. البته در چند مورد استثناء وجود دارد. مورد اول زکات فطره است که پرداخت آن بر همه واجب است امّا سرپرست خانواده زکات فطره اعضای خانواده را می‌پردازد. مورد دوم نمازهای قضای پدر و مادر است که بعد از فوت آنها بر پسر بزرگ واجب می‌شود. مورد سوم جواب سلام است که اگر فردی به جمعی سلام کرد جواب سلام بر همه افراد آن جمع واجب می‌شود امّا اگر فقط یک نفر جواب سلام را بدهد، تکلیف از بقیه افراد ساقط می‌گردد. مورد چهارم خواندن حمد و سوره در نماز واجب است که در نماز جماعت حمد و سوره توسط امام جماعت خوانده می‌شود و از بقیه افراد ساقط می‌گردد.

وی در ادامه نکاتی در باب نماز جماعت بیان کرد و گفت: اگر مأمومین در اعمال و حرکات نماز از امام جماعت جلو بیافتند نمازشان باطل است. ولی پیش افتادن در اذکار نماز اشکالی ندارد مگر در یک چیز آن هم تکبیره‌الاحرام. یعنی مأموم حق ندارد تکبیره‌الاحرام را زودتر یا حتّی همراه امام جماعت بیان کند. بلکه باید امام جماعت تکبیره‌الاحرام نماز را کامل بیان نماید بعد از آن مأموم تکبیر بگوید.

معرفی کتاب

کتاب«سربلند» مستند داستانی از کودکی تا شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی. این اثر مخاطب را با ابعاد مختلف شخصیتی شهید آشنا می‌کند. ابعادی از زاویه دید خانواده، دوستان و همرزمان شهید. این کتاب حاوی اسناد، تصاویر و دلنوشته‌های شهید حججی نیز می‌باشد. کتاب سربلند زندگی داستانی شهید حججی به قلم نویسنده کتاب عمار حلب، محمدعلی جعفری می‌باشد.

چاووشی‌خوانی

نوای گرم و حزین برادر مهدی ضیافتی در اولین شب از مراسم دهه صفر، حسینیه ارگ را به صحنی از حرم امام حسین(ع) بدل کرد و اشک از دیده زائران حسینی جاری شد.

سخنرانی

حجت‌الاسلام جهانشاهی به سخنرانی پیرامون موضوع «ازدواج در اسلام» پرداخت و به مطالب زیر اشاره کرد.

روابط اجتماعی از منظر خدا و دین

تعبیر«دین هست ولی کم است»

علت عدم ظهور امام عصر(عج)

روایت امام صادق(ع) درباره ظهور

سنت اهل‌بیت (ع) در پرداخت مهریه همسر

آسیب‌ها و ضررهای مهریه زیاد

پاسخ عقلی و شرعی به عدم فایده مهریه زیاد

روایتی از پیامبر(ص) درباره ازدواج با افراد متدیین

اعتماد به خدا یا دارائی داماد؟!

سخن قرآن درباره ازدواج و امید به وعده خدا

روضه‌خوانی و مداحی

برادر سیدعلی حسینی و سیدعلی کاظمی‌نسب درباره مصیبت‌هایی که در شهر شام بر اسرای کربلا گذشت به مداحی پرداختند و حاضران در حسینیه ارگ در این غم بزرگ بر سر و سینه زدند.

نماهنگ

نماهنگی از بیانات امام خامنه‌ای(مدظله) در تاریخ 9/9/94 درباره اهمیت و عظمت شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین برای حاضران پخش شد.